Złoty medal dla Platformy Badań Zmysłów na Międzynarodowych
Targach Innowacji, Badań Naukowych i Nowych Technologii
w Maroko.

W dniach 30 listopada – 3 grudnia w Casablance w Maroko, odbyły się Międzynarodowe Targi Innowacji, Badań Naukowych i Nowych Technologii „MEDINNOVA 2011”, poświęcone transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego.

W targach wzięły udział instytuty badawcze, uniwersytety, wyższe uczelnie techniczne, przedsiębiorstwa badawczo-wdrożeniowe, a także marokańskie instytucje rządowe wspomagające badania i wdrożenia. Wśród zagranicznych wystawców znaleźli się przedstawiciele Hiszpanii, Francji, Rosji i Polski.

Prezentowane na targach rozwiązania obejmowały zagadnienia z rożnych dziedzin: Biotechnologii; Nanotechnologii; Chemii; Farmacji; Ochrony Środowiska; Recyklingu; Medycyny i technik medycznych; Energii; Mechaniki; Mikroelektroniki; Inżynierii; Budownictwa; Informatyki i komunikacji i innych.

Instytut Narządów Zmysłów, wspólnie z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu zaprezentował Platformę Badań Zmysłów - przenośne urządzenie typu netbook służące do przeprowadzania badań przesiewowych słuchu, wzroku i mowy u dzieci, młodzieży oraz osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Platforma Badań Zmysłów zdobyła już wiele wyróżnień i medali w Europie Zachodniej i Wschodniej oraz Azji, a medal z targów „MEDINNOVA 2011” jest pierwszym przywiezionym z kontynentu afrykańskiego.

Polskie stoisko odwiedził Pan Dariusz Osiak pierwszy Sekretarz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Casablance, który wziął również udział w uroczystym wręczeniu medali.

Organizatorem targów były marokańskie Ministerstwo Edukacji, Szkolnictwa Wyższego, Kształcenia Kadr i Badań Naukowych wraz z Fundacją R&D (Badania & Rozwój), Ministerstwo Przemysłu, Handlu i Nowych Technologii oraz Ministerstwo Spraw Ogólnych i Ekonomicznych. Wynalazki były oceniane przez Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Ministerstw oraz instytucji związanych z działalnością badawczą.

Galeria

   
Copyright © Medincus 2009
Wszelkie prawa zastrzeżone